VOLBY DO ZASTUPITELSTEV KRAJŮ 20. – 21. září 2024

Volby do Zastupitelstev krajů konané ve dnech 20. a 21. září 2024

Dle zákona č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů a vyhlášky č. 152/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů

Stanovuji minimální počet členů okrskové volební komise

v obci Pohoří na

6 (slovy: šest) včetně zapisovatele

Oznamuji počet a sídlo volebních okrsků

Počet volebních okrsků:  1

Sídlo volebního okrsku: Obecní úřad Pohoří, čp. 117

Jmenuji zapisovatelku okrskové volební komise

Okrsek č. 1:  Alena Sobotková, Pohoří 198

Oznamuji dobu a místo konání voleb

Volby se konají v sídle volebního okrsku č. 1, v zasedací místnosti Obecního úřadu Pohoří, čp. 117, v tyto dny:

pátek        dne 20. září 2024    od 14.00 hodin do 22.00 hodin

sobota      dne 21. září 2024    od   8.00 hodin do 14.00 hodin

————————————————————————————————————-

Lhůty pro vydání voličských průkazů:

Do 13.09.2024 lze žádat o vydání voličského průkazu poštou nebo datovou schránkou.

Do 18.09.2024 lze žádat o vydání voličského průkazu osobně na obecním úřadě.

Hlasovací lístky obdrží volič nejpozději 17. září 2024.

Voliči bude umožněno hlasování poté, kdy prokáže svou totožnost a státní občanství České republiky (platným občanským průkazem, cestovním, diplomatickým nebo služebním pasem České republiky), popřípadě státní občanství státu, jehož občané jsou oprávněni volit na území České republiky.

Každý volič se musí před hlasováním odebrat do prostoru určeného pro úpravu hlasovacích lístků, jinak mu okrsková volební komise hlasování neumožní.

V Pohoří dne 2. srpna 2024                                                                           Helena Suchánková – starostka obce