TJ Pohoří

TJ Pohoří, z. s. je organizací, která se věnuje rozvoji sportovního vyžití v obci Pohoří. V areálu sportoviště v současné době spravujeme 2 antukové tenisové kurty, jedno štěrkové hřiště na volejbal či nohejbal a fotbalové hřiště. Na našich pozemcích, které jsou veřejně dostupné, naleznete také dětské hřiště, betonový stůl na stolní tenis a klubovnu s posilovnou. V posledních letech jsme vybudovali hřiště na workout. Rozšířili jsme také klubovnu o přístřešek, abychom se měli při sportování kde občerstvit. Areál pohořského hřiště se stále snažíme zušlechťovat a doplňovat o nové prvky.

V Pohoří na hřišti dominuje tenis, který se zde přes léto intenzivně hraje. Pravidelně se chodí hrát i volejbal a nohejbal. Plně využitá je také posilovna a workoutové hřiště. V letní sezóně pořádáme smíšený pětiboj dvojic a v září o posvícení tenisový turnaj ve čtyřhrách. Také jsme obnovili tradici nedělního posvícenského fotbálku. Po vydařené sezóně přinášíme v říjnu do Pohoří trochu jižní Moravy a organizujeme Sportovní vinobraní. V zimě se přesouváme do místní tělocvičny, kde hrajeme volejbal, florbal a stolní tenis. Jako vrchol zimní sezóny pořádáme předposlední den v roce Vánoční pingpongový turnaj. Naši členové nám dělají dobré jméno i v různých turnajích a závodech mimo obec.

Nevěnujeme se však jen sportu dospělých, ale také činnostem pro děti. Celou zimu s nimi chodíme cvičit do místní tělocvičny, kde se zdokonalují ve svých pohybových dovednostech nebo se učí florbalu. Na jaře jako odměnu za zimní snažení pro ně připravujeme šipkovanou a opékaní na hřišti. Pořádáme také oblíbený Strašidelný rej, kde si děti mohou zasoutěžit a po setmění se vydávají na stezku odvahy. Spolupracujeme i na dalších akcích v obci. Na Masopustním průvodu, Pálení čarodějnic, Pohádkové návsi, taneční soutěži Pohořský střevíček nebo na tradičních Dožínkách. Mimo tyto zavedené akce se každý rok snažíme vymýšlet nové jak pro děti, tak pro dospělé.

Více informací na: http://tjpohori.webnode.cz/