Domov F. A. Skuherského
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063774784156
Poskytujeme pobytovou sociální službu v Domově pro seniory Jitřenka s nepřetržitým provozem. Od září 2022 jsme rozšířili kapacitu poskytovaných služeb o domov Rudolf, který je určen pro osoby s Alzheimerovou demencí, který se nachází v areálu Opočenské nemocnice.
Nabízíme:
- domov pro seniory – 43 lůžek (35 lůžek Domov pro seniory Jitřenka a 8 lůžek Domov Rudolf)
- domov se zvláštním režimem – 35 lůžek (Domov Rudolf)
- odlehčovací služba – 4 lůžka (Domov Rudolf)
Proč Domov F. A. Skuherského?
František Alois Skuherský (12.3. 1794 Opočno — 12. 8. 1864 Opočno) byl český lékař, mecenáš a organizátor kultury v Opočně. Od roku 1834 shromažďoval finance a podnikal kroky pro založení městské nemocnice; roku 1838 otevřel první oddělení pro pět pacientů v pronajatých prostorách, v roce 1864 byla krátce před jeho smrtí dokončena budova nové Rudolfovy nemocnice. Organizoval vlastenecké spolky — založil Besedu opočenskou a ochotnické divadlo, zřídil Rudolfovu nadaci ke zvelebení chrámové hudby. Byl oceňován pro obětavost a humanismus. Skuherský byl v Opočenském regionu všeobecně ctěn a uznáván. Jeho zásluhy byly oceněny i posmrtně, 21. září 1884, na velké slavnosti k 50. výročí založení nemocnice reportér poznamenal, že Skuherský „byl duší všeho, a jím Opočno ztratilo vše. Když již nebylo ho více, pak teprve poznána cena jeho obětí, pak teprve jménu jeho žehnáno“.
Z úcty k dílu F. A. Skuherského a mecenáši Skuherského celoživotního díla knížeti Rudolfu Colloredo-Mansfeldovi přijmul nově budovaný objekt v nemocnici jméno „Rudolf“. Od roku 2022 tvoří „Rudolf“ spolu s „Jitřenkou“, která již v Opočně poskytuje pobytové služby pro seniory v Severním sektoru Opočna, pár, který společně zajišťuje různorodé pobytové sociální služby pro seniory v regionu.


Farní charita Dobruška
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010068639521
„Caritas“ znamená v překladu milosrdná láska. Naším posláním je pomoc lidem v nouzi, která vychází z křesťanských zásad bez ohledu na příslušnost k rase, národnosti, náboženství a politické příslušnosti. Charita poskytuje nejen hmotnou pomoc, ale napomáhá i péči o duši. Snažíme se pomáhat lidem v krizové nebo dlouhodobě nepříznivé životní situaci a společně s nimi problém řešit tak, aby mohli žít v maximálně možné míře samostatnosti, dle svých možností a schopností, běžným způsobem života, zůstat součástí přirozeného místního společenství. Farní charita Dobruška uznává jedinečnost a důstojnost každého člověka. Ke každému přistupuje s láskou a úctou.
Naše organizace nabízí služby osobní asistence, kdy napomáháme převážně seniorům a osobám se sníženou soběstačností, půjčovnu zdravotnických pomůcek a potravinovou pomoc. Dále pořádáme dvakrát ročně dobročinný bazárek, zapojujeme se do celorepublikových sbírek potravin a v neposlední řadě organizujeme tříkrálovou sbírku.
Chcete vědět jak pomáháme? Pokračujte prosím na stránky Farní charity v Dobrušce.
Domácí hospic Setkání
https://www.facebook.com/domacihospicsetkani
Domácí hospic Setkání poskytuje nevyléčitelně nemocným pacientům a jejich rodinám bezplatnou hospicovou péči v domácím prostředí.
Naším posláním je umožnit těmto pacientům prožít poslední etapu svého života důstojně a v kruhu svých nejbližších. S více než desetiletou praxí v paliativní péči jsou naši lékaři a zdravotní sestry připraveni poskytnout odbornou zdravotnickou pomoc. Rodiny, které má hospic v péči, mohou kdykoliv během dne i noci zavolat na pohotovostní číslo s žádostí o pomoc či radu. Pohotovost funguje 24 hodin denně 7 dní v týdnu.
Kromě základní péče, která zahrnuje odborné sociální poradenství i možnost psychoterapie či duchovní podpory, nabízíme také další doplňkové služby (zapůjčení pomůcek, hlídání a pomoc s hygienou). Domácí hospic Setkání jezdí na území do 30 km od Rychnova nad Kněžnou a je v tomto regionu nejdéle fungující službou tohoto typu. Naši pracovníci jsou trpěliví, laskaví a vždy mají na pacienty a jejich rodiny dostatek času.
Více informací o naší službě najdete na webových stránkách www.hospicrychnov.cz, nebo můžete ve všední dny zavolat na číslo sociální porady hospice +420 733 694 160.
Hospic Anežky České
https://www.facebook.com/HospicAnezkyCeske
Oblastní charita Červený Kostelec se téměř tři desítky let zaměřuje na poskytování sociálních a zdravotních služeb k pokrytí co největšího množství situací, ve kterých se mohou lidé ocitnout z důvodu nemoci, stáří či zdravotního postižení. Významnou část našich služeb tvoří komplexní hospicová péče.
Jedná se o trojici zdravotních služeb, díky kterým pečujeme o nemocné v pokročilém stádiu nemoci a v posledních chvílích jejich života. Naším cílem je zajistit pacientovi trpícímu nevyléčitelnou nemocí lékařskou péči tlumící příznaky jeho choroby tak, aby byla zachována jeho důstojnost a zároveň mohl strávit poslední chvíle života obklopen svými blízkými. Centrem naší péče je pacient a jeho potřeby. Ty zahrnují nejen úlevu od fyzických příznaků nemoci, ale hospicový tým se stará i o potřeby sociální, dušení a duchovní. Jeho blízkým nabízíme doprovázení, podporu a udržení kontaktu i po ztrátě v rodině.
Nemocného můžeme přijmout do lůžkového zařízení Hospice Anežky České a díky Mobilnímu hospici Anežky České nabízíme plnou péči i v domácím prostředí pacienta. Lékař Ambulance paliativní péče v případě potřeby také zajíždí za svými pacienty do jejich domovů.
Agentura domácí péče České Meziříčí
Agentura domácí péče začala poskytovat svoje služby v listopadu roku 1996.
Naším posláním je: naše pečovatelská služba je terénní sociální služba poskytována osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby. Službu poskytujeme ve vymezeném čase v domácnostech – ve vlastním sociálním prostředí klienta – uživatele sociální služby. Pečovatelská služba je uživatelům poskytována pracovníky v sociálních službách s odpovídajícím odborným vzděláním.
Naší snahou je: poskytovat sociální služby odborně tak, aby co nejvíce našich uživatelů mohlo co nejdéle prožít kvalitní život v kruhu své rodiny, ve svém přirozeném sociálním prostředí; pomoci překlenout uživatelům i přechodné období se zhoršeným zdravotním stavem, který nevyžaduje hospitalizaci ve zdravotnickém zařízení; napomáhat uživatelům k udržení soběstačnosti, zapůjčením kompenzačních pomůcek přispět k jejich samostatnosti.