LESNÍ ŠKOLKA Nové Město nad Metují

Nejste ještě stoprocentně rozhodnuti, kam v září nastoupí Vaše dítko do školky? Dovolte, abychom Vám představili náš lesní klub NaVen, který již 6 let působí v Novém v Novém Městě nad Metují.

Kdo jsme

Jsme parta lidí (dětí i dospělých), kterou spojují podobné myšlenky a dá se říci i životní směřování. Základem je pro nás respektující komunikace a budování dobrých mezilidských vztahů. Skupinka dětí je menší, věkově smíšená, navštěvuje ji max. 10–15 dětí ve věku od 3 do 10 let (vč. dětí na domácím vzdělávání) a doprovází ji vždy minimálně dva průvodci z řad dospělých. V letošním školním roce 2024/2025 se budeme scházet tři dny v týdnu (v ÚT, ve ST a ve ČT) vždy od 8 do 15:30 hod. v inspirativním prostředí přírodní zahrady Na Bobečkuv Novém Městě nad Metují (blízko sokolovny směrem do Pekla). V případě špatného počasí nám doposud poskytovala zázemí skautská klubovna u řeky Metuje. Od letošního roku však v naší zahradě vyroste opravdové indiánské tee-pee! Jupí! 🙂

… a co ve školce děláme

Lesní klub NaVen, jak už samotný název napovídá, je založený především na propojení s přírodou. Většinu času tak s dětmi trávíme venku v prostředí naší zahrady, která nám poskytuje dostatek podnětů k bádání a zejména k volné hře, která děti učí samostatnosti, rozhodování i kreativitě. Svobodná hra, učení prožitkem, tvoření a environmentální výchova mají v našem programu své nezastupitelné místo. Snažíme se tím vést děti k přirozené odpovědnosti za sebe i prostředí, ve kterém žijeme, ale také k úctě k naší historii a tradicím. Důležitou součástí naší činnosti je též pořádání vzdělávacích a kulturních akcí pro děti, rodiče i veřejnost (vynášení Morany, oslava Mezinárodního dne včel, slavnosti letního i zimního slunovratu, masopust ad.), přičemž letošní sezónu otevře 20. 9. přednáška Pavlíny Krawciwové na téma Jak učit děti v 21. století, na kterou Vás tímto srdečně zveme.

Chcete-li se o nás a naší činnosti dozvědět více, neváhejte prozkoumat náš web http://www.lesniklubnaven.cz , nebo se svými dotazy kontaktujte přímo naši průvodkyni Terezu Krejskovou na telefonním čísle 702 021 504. Na září máme ještě stále volná místa. 🙂

Těšíme se na Vás!

Lesní klub NaVen