Jak je to s protiepidemiologickými pravidly od 1.7.2020

Plošně se ruší povinnost nošení roušek, a to od 1. července s výjimkou oblastí, kde krajská hygienická stanice přijala lokální opatření z důvodu zhoršené epidemiologické situace v souvislosti s covid-19 (viz příloha a seznam níže).

ROUŠKY NUTNO NOSIT:

CELÁ ČR - ve zdravotnických a sociálních zařízeních včetně agentur domácí péče a zdravotníků poskytujících služby mimo zdravotnická zařízení.

Hlavní město PRAHA - v metru a jeho prostorách přístupných cestujícím a na vnitřních hromadných akcích nad 100 osob při vzdálenosti do 1,5m mezi osobami.

Moravskoslezský kraj - na vnitřních hromadných akcích nad 100 osob a osoby vykonávající epidemiologicky závažné činnosti při vzdálenosti do 1,5m od klienta.

Karviná, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Bohumín, Havířov, Orlová, Český Těšín, Třinec a všechny obce, pro které vykonávají rozšířenou působnost - ve veřejné dopravě a motorových vozidlech včetně taxi služeb, s výjimkou členů jedné domácnosti a ve všech vnitřních prostorách mimo bydliště.