Koncert J. Svěceného a M. Káčerkové v Pohoří

V sobotu 29.6., před nadcházející pohořskou poutí, byl kostel sv. Jana Křtitele po dokončení rekonstrukce podlahy a interiéru slavnostně otevřen pro veřejnost a při této příležitosti se uskutečnil koncert Jaroslava Svěceného, váženého houslisty a Michaely Káčerkové, varhanistky. Bohužel, horko se nevyhnulo ani kostelu, kde jsme byli dosud zvyklí na příjemný chládek. To pociťoval především pan Svěcený, na kterého při hraní svítilo sluníčko. My, kteří jsme jen seděli, poslouchali a nehýbali se, jsme to teplo snášeli lépe. Na profesionální výkony pana Svěceného ani Michaely Káčerkové však horko nemělo vliv. Zážitek z koncertu byl krásný, tóny se nádherně nesly prostorami kostela.

Pan Svěcený a  M. Káčerková pak ještě navštívili obecní úřad, kde s námi chvíli poseděli u občerstvení před cestou zpět. Příjemně jsme si popovídali.

Tento koncert byl pořádán jako benefiční. Dobrovolné vstupné je věnováno na opravy kostela. Vybralo se 13.822 Kč.