Nabídka služby Osobní asistence

POTŘEBUJETE POMOC ?

Farní charita Dobruška nabízí sociální službu Osobní asistence

Již osmým rokem v Dobrušce a jejím blízkém okolí pomáháme lidem, kteří z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení potřebují pomoc jiné osoby.

Poskytujeme terénní sociální službu osobní asistence v domácnostech uživatelů, tedy v prostředí, které důvěrně znají. Mají jistotu známého místa, ke kterému je poutají vzpomínky a osobní věci. Služba pomáhá nejen uživateli, ale i pečujícím osobám z kruhu rodiny. Díky pomoci někoho dalšího nejsou v tíživé situaci sami.

Nejen starší osoby, ale i mladší lidé se cítí osamoceni a bezmocní, pokud zůstanou doma sami, bez pomoci, často upoutáni na lůžko. Osobní asistentka se stává nejen dobrým pomocníkem, ale také společníkem, zpovědníkem, a rovněž přítelem.

Zajišťujeme tyto základní činnosti:

- pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu (např. pomoc při podávání jídla a pití, při oblékání a svlékání, při samostatném pohybu, při přesunu na lůžko nebo vozík apod.)

- pomoc při osobní hygieně (např. mytí rukou, pomoc při použití WC)

- pomoc při zajištění stravy (např. pomoc při přípravě jídla nebo pití)

- pomoc při zajištění chodu domácnosti (např. pomoc s údržbou domácnosti a osobních věcí, při nákupu)

- výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti (např. luštění křížovek, předčítání, hraní společenských her atd.)

- zprostředkování kontaktu se společenským prostředím (např. doprovázení k lékaři, na zájmové a volnočasové aktivity)

- pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí (např. jednání na úřadech)

Více informací o osobní asistenci a zavedení služby se dozvíte na našich webových stránkách www.dobruska.charita.cz nebo na telefonním čísle +420 777 877 475.

Bc. Teresa Jiroušková, sociální pracovnice