Obec Pohoří, http://www.obecpohori.cz - klikni pro přechod na úvodní stránku

[ zpět na Stalo se v obci Pohoří ]

Stalo se v obci Pohoří

Virtuální hra EKOLAMPOV - ekologie může být i zábava

EKOLAMP přináší zábavnou HRU nejen pro děti. Zahrajte si s námi a vytvořte městečko:


http://www.ekolampov.cz/ - tuto adresu naleznete dole na odkazu, kam můžete přímo kliknout a hra může začítCo je EKOLAMP


EKOLAMP je kolektivní systém, který vytváří síť sběrných míst pro vysloužilé světelné zdroje. Obec Pohoří tento systém využívá. EKOLAMP přispívá na náklady provozu sběrného místa v naší obci, plně hradí přepravu sběrných kontejnerů do recyklační firmy i samotnou recyklaci. Svoz takto sebraného odpadu je tedy pro nás ZDARMA. Díky tomu ušetří obec Pohoří finanční prostředky, které bychom jinak museli vynaložit na recyklaci nebezpečných odpadů.


Prostřednictvím systému EKOLAMP se během roku 2016 podařilo recyklovat téměř 5 milionů zářivek a výbojek. To představuje až 25 kg toxické rtuti, která by jinak mohla znečistit vodu o objemu dvou Slapských přehrad. Pomozte i vy chránit své zdraví a přírodu naší obce a nevyhazujte úsporky do koše.


Odneste úsporku „do sběru“


Pokud teď přemýšlíte, jak se starou úsporkou naložit a kde ji odevzdat k recyklaci, rádi vám poradíme. Nejjednodušší je odevzdat starou zářivku v elektro obchodě při nákupu nové. Úsporku můžete také odnést do malé sběrné nádoby, která je umístěna ve vchodu na obecní úřad, dlouhé zářivky od Vás převezmou na podatelně.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Související odkazy

 

[ zpět na Co se stalo v obci Pohoří ]