Tříkrálová sbírka 2018 v Pohoří

V sobotu 6.1.2018 chodily po Pohoří dvě skupinky dětí, jako tři králové, pod vedením pověřených osob a vybíraly do úředně zapečetěných pokladniček finanční dary od místních občanů. Tříkrálová sbírka 6.1.2018 probíhala na Dobrušsku a Opočensku.

Pohoří překonalo svůj loňský rekord, kdy se vybralo 17.162 Kč.

Při letošní sbírce se v Pohoří vybralo 19.712 Kč.

Celkové výsledky si prohlédněte v přiloženém souboru. Též přikládám poděkování Charity Dobruška.

Výsledky ostatních obcí a celkové výsledky zveřejníme, jakmile budou mít všechny obce rozpečetěno a spočítáno.

Motto Tříkrálové sbírky 2018 již tradičně zní:

POMOC RODINÁM A LIDEM V NOUZI U NÁS I V ZAHRANIČÍ A PODPORA CHARITNÍHO DÍLA

Konkrétním záměrem Farní charity Dobruška je doplnění nabídky zdravotních pomůcek do charitní půjčovny, podpora sociální služby osobní asistence, přímá pomoc lidem v nouzi, podpora aktivit souvisejících s projektem Adopce na dálku v Indii - http://adopce.hk.caritas.cz/ Po skončení sbírky vám přijdou koledníci v neděli 7. ledna v 17 hod zazpívat na náměstí v Dobrušce a dozvíte se předběžný výsledek sbírky.

Záměry Tříkrálové sbírky 2018

Výnos Tříkrálové sbírky z největší části tradičně putuje na podporu lidí v nouzi žijících na území ČR. Jde o různé formy pomoci pro nemocné, osoby se zdravotním postižením, seniory, matky s dětmi v tísni a další. Sbírka podléhá předem daným pravidlům pro rozdělení výtěžku.

Většina vykoledovaných prostředků zůstává v regionu, kde byly vybrány. Záměry, na které se v daném roce vybírá, jsou předem oznámeny. Výnos letošní sbírky se tak rozdělí mezi více než osm set záměrů.

Zhruba desetina výtěžku každoročně připadne na rozvojové projekty v zahraničí (např. na udržení zdrojů obživy nebo vzdělávání), případně zůstane jako rezerva pro případ humanitárních katastrof.

V případě nutnosti se mohou některé záměry během roku změnit. Za správnost zodpovídají jednotliivé Charity.