Pohádková náves

V sobotu 3.6.2017 děti v Pohoří prokázaly zručnost, šikovnost a znalosti při plnění různých zábavných i naučných úkolů na pohádkové stezce návsí. Počasí se vydařilo a tomu odpovídala i účast soutěžících. Na stezku se postupně vydalo 78 dětí. Na trase bylo 14 stanovišť, kterým vládly pohádkové postavy. Děti se tak setkaly např. s vílami, s ježibabou, když loupaly perníčky z perníkové chaloupky, s pirátem, Ferdou mravencem a Beruškou a dalšími. Na statku u Oubrechtů poznávaly různé obilniny a plodiny. V přírodním areálu je čekali rybáři, hasiči, myslivci, včelaři a zahrádkáři. Tam už bylo třeba prokázat nejen šikovnost ale i znalosti o přírodě. Děti viděly i živá zvířata - u stanoviště rybářů ryby, u myslivců ježka, bažanty i maličká bažantí kuřátka a loveckého psa. U rybářů bylo třeba naučit se zacházet s udicí, správně nahodit a trefit se na cíl a u hasičů zasáhnout cíl proudem vody a potom se děti mohly sklouznout trubou. U zahrádkářů je čekala poznávačka zeleniny.

Při akci i po celé sobotní odpoledne byl otevřen stánek s občerstvením, které zajistili hasiči z SDH Pohoří.