VESNICE ROKU 2016

Ve středu 22. 6. 2016 navštívila naši obec Krajská hodnotitelská komise soutěže „Vesnice roku 2016“. Do soutěže Vesnice roku se Obec Pohoří přihlásila již po několikáté. Letos komisi zaujal náš nový obecní úřad. Místní spolky se předvedly se svými prezentacemi. Členové komise navštívili i připravovanou knihovnu ve staré škole. Nebylo pro nás úplně nejpříznivější, že pro hodnocení naší obce byl vybrán čas 7.30 až 9.30 hod., protože v této době je většina lidí ve svých zaměstnáních a možnosti prezentace jsou tedy omezené. Byli jsme ten den tedy první v pořadí, následovaly Přepychy a České Meziříčí. Předvedení se povedlo a všichni odjížděli z Pohoří v dobré náladě. Podle prvního dojmu se zdálo, že jsme zapůsobili dobře, ale v ostatních zúčastněných obcích máme velkou konkurenci.

Nakonec jsme nevyhráli, ale získali jsme plaketu za občanskou vybavenost obce.

Vyhodnocení všech obcí si můžete prohlédnout v přiloženém odkazu.