Pozvánka na koncert vokální skupiny

Obec Pohoří pořádala koncert folkové skupiny X-tet z Jindřichova Hradce. Koncert se konal 12. prosince 2014 od 18.00 hodin v kostele sv. Jana Křtitele v Pohoří.

Pár řádek o folkové skupině

Na sklonku roku 2006 se začala psát historie této vokální skupiny, která vznikla z party zpívajících kamarádů, jejichž počet nebyl stálý. Dnes tvoří X-tet čtyři tety a jeden strejda. Hlavní složkou repertoáru se staly černošské spirituály, i když jejich smršť občas protne i píseň z jiného soudku. Sami se řadí mezi "příbuzné žánry" folku, jak se často píše v podtitulech folkových festivalů... Vystupují na koncertech, festivalech i při různých dalších příležitostech po městech celé naší republiky a závěr roku patři adventním koncertům.

Během března a dubna 2011 vzniklo v nahrávacím studiu hudebního vydavatelství Good Day Records naše debutové album "Jen pár dní...", které vyšlo v červnu.