Úřední deska - informace pro občany

Jedu s dobou - Kurz bezpečné jízdy pro seniory

Jedu s dobou - leták

Vážený pane/paní

jménem Centra dopravního výcviku v Hradci Králové si Vás dovoluji oslovit s žádostí o předání informací Vašim spoluobčanům starších 65 let o projektu Jedu s dobou.

Dále Vám nabízíme možnost, zdarma uspořádat kurz Jedu s dobou pro Vaše spoluobčany, pod záštitou Vaší obce nebo Sdružení obcí. Podmínkou pro uspořádání uzavřeného kurzu pro Vaše spoluobčany je účast 22 až 30 účastníků kurzu jedné nebo více obcí.

Vzdělávací program Jedu s dobou je určen široké aktivní motoristické veřejnosti seniorského věku – přesněji 65 a více let, a to nejen pro ty, kteří hledají pocit jistoty za volantem, ale i pro seniory s celoživotními řidičskými zkušenostmi. Finanční podporu projekt získal z Fondu zábrany škod a je pro účastníky zcela ZDARMA.

Přihlášení jednotlivců je možné provést na https://www.jedusdobou.cz/terminy-a-rezervace/ nebo na info@s-drive.cz se zanecháním kontaktu pro následné vytvoření registrace účastníka kurzu.

V případě zájmu o uspořádání uzavřeného kurzu, zaštítěného Vaší obcí – budou registrace a blokace termínu provedeny mimo vypsané termíny na webu Jedu s dobou  které jsou otevřeny pro širokou motoristickou veřejnost seniorského věku.

Kde můžu JEDU S DOBOU absolvovat?

Centrum dopravního výcviku Hradec Králové, Piletická 529 – Areál Letiště HK

www:s-drive.cz

Proč absolvovat JEDU S DOBOU?

• poznání chování a limitů svého automobilu v praxi
  • získání větší jistoty při řízení
  • odhalení svých slabých a silných stránek
  • doplnění znalostí z novinek v dopravních předpisech

Teoretická část (doba trvání cca 2 hodiny)

• novinky v dopravních předpisech a jiné zajímavosti
  • předcházení a řešení krizových situací
  • fyzikální zákonitosti pohybu automobilu
  • technický stav vozidla, pneumatiky
  • činnost a význam elektronických systémů automobilu
  • nové trendy v oblasti výbavy vozů
  • řešení modelových situací formou diskuze

Praktická část (doba trvání 3 hodiny) - probíhá ve vlastních vozidlech.

• správná technika zvládnutí nedotáčivého nebo přetáčivého smyku
  • správná technika vyhýbacího manévru
  • krizové brzdění v různých rychlostech a na rozdílných površích (mokro, kluzko, sucho)
  • první pomoc pod vedením aktivních členů záchranné služby s praktickou ukázkou

V délce trvání kurzu je pro účastníky zajištěno občerstvení a pitný režim.

Tento, již třetí ročník realizuje Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR, která sdružuje osoby, které jsou vlastníky nebo provozovateli center realizující nejrůznějších druhy výcviku zaměřené na předcházení ale i řešení krizových situací při řízení motorového vozidla.

Patrony projektu Jedu s dobou jsou herec Pavel Nový a automobilový závodník Karel Loprais.

Pro Vaše dotazy ke kurzů, spolupráci k vytvoření kurzu, či zájmu o zaslání propagačních materiálů (plakátů, letáků) ke zveřejnění data a místa konání jsem Vám plně k dispozici na níže uvedených kontaktech.

S pozdravem,

Martin Trpkoš