Úřední deska - informace pro občany

Zákaz parkování na obecních komunikacích

Zákaz parkování

Blíží se opět zimní období a s tím spojená sněhová nadílka. Obec Pohoří bude jako každým rokem zajišťovat zimní údržbu obecních komunikací.

S ohledem na komplikace, které mohou způsobit dopravní prostředky parkující na našich místních komunikacích, bychom rádi upozornili, že ani jedna obecní komunikace v naší obci nesplňuje zákonné parametry, umožňující parkování.

Každý vůz zaparkovaný na komunikacích v obci tak porušuje dopravní předpisy a toto porušení zákona může být i okamžitě sankcionováno státní policií či Městskou policií Dobruška.

Rádi bychom Vás v předstihu upozornili, že obzvláště v zimním období bude z důvodů zimní údržby vyžadováno dodržování ZÁKAZU PARKOVÁNÍ na všech obecních komunikacích v obci.

Pokud jste na místních komunikacích dočasně parkovali, zajistěte si prosím bez odkladu parkování v rámci vlastního pozemku – například na dvoře, garáži či v rámci vlastního chráněného vjezdu.

Obec Pohoří