Obec Pohoří, http://www.obecpohori.cz - klikni pro přechod na úvodní stránku

Dopravní spojení z Pohoří a do Pohoří

Obec je obsluhována jak autobusovou, tak i vlakovou dopravou. Hledáte-li spojení z nebo do Pohoří, využijte online jízdní řády, které Vám vyhledají spojení z kterékoliv zastávky v ČR přímo do Pohoří (autobusy i vlaky).


Autobusová doprava

Autobus obsluhující autobusovou zastávku v PohoříZ obce je spojení jak do všech okolních měst a vesnic (Dobruška, Opočno, Bohuslavice, České Meziříčí), tak i do vzdálenějších větších měst (Hradec Králové, Nové Město nad Metují, Náchod). Spojení s naším bývalým okresním městem - Rychnovem nad Kněžnou - je možné s přestupem v Dobrušce. Obcí je trasováno přes 20 pravidelných linek.

Je obsluhováno celkem 5 zastávek (Prodejna, Mateřská škola, Puličky, U kovárny, Železniční zastávka) dle přepravních požadavků občanů objednaných prostřednictvím Královéhradeckého kraje. Konkrétní polohu všech zastávek najdete na stránce Pohoří na mapě.


Železniční doprava

Vlaková zastávka PohoříVlaková zastávka v Pohoří leží na jednokolejné neelektrifikované trati č. 026 Meziměstí - Týniště nad Orlicí. Přepravu zajišťují České dráhy, a.s. Každý den zastaví v Pohoří přes 10 osobních vlaků v obou směrech. Spěšné vlaky a rychlíky pouze projíždí (nejbližší stanice obsluhovaná těmito kategoriemi vlaků je první nácestná zastávka směr Týniště - železniční stanice Opočno pod Orlickými horami).

Nejbližší větší železniční uzel je Týniště nad Orlicí (17 km). Z této stanice je bezproblémové spojení směr Hradec Králové a Choceň (napojení na 1. rychlostní koridor ČD).

Zastávka v Pohoří se nachází na okraji obce (silnice směr České Meziříčí) - viz mapa.