[ zpět na Co se chystá v obci Pohoří ]

Co se chystá se v obci Pohoří

Obecní úřad - nastavení úředních hodin a Dezinfekce pro občany k vyzvednutí

Obecní úřad – nastavení úředních hodin a styku s veřejností od 25. května 2020

Od 25. května je obnovena činnost Obecního úřadu v plném rozsahu. Občané mohou využít služeb úřadu k zajištění úředních záležitostí za současného dodržování zvýšených hygienických požadavků. Vstup na úřad je možný pouze v roušce nebo s jinou ochranou úst a nosu proti kapénkovému přenosu infekce.

S ohledem na minimalizaci možnosti šíření nákazy koronavirem žádáme občany, aby upřednostňovali písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním kontaktem ve všech případech, kdy je to možné.

Pro komunikaci s Obecním úřadem je možné využít tato telefonní čísla: 494 623 346 nebo 602 240 001.

Občané si mohou vyzvednout na Obecním úřadě dezinfekci Anti-COVID, a to v množství 1 l na číslo popisné.

Občanům starším 70-ti let byla dezinfekce rozvezena.

Dezinfekce Anti-COVID má složení, které je předepsáno Ministerstvem zdravotnictví ČR a které odpovídá receptuře doporučované Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Účinně hubí široké spektrum bakterií, plísní a virů, ale především aktuální koronavirus, který způsobuje nemoc COVID-19. Dezinfekční přípravek je určen pro dezinfekci rukou. Je možné jej použít i na dezinfekci ploch. Dezinfekce bude bezplatně distribuována občanům starším 70-ti let. S každou lahví obdrží občané informační leták s bezpečnostními informacemi a s informací o způsobu použití dezinfekce.

Leták o způsobu nakládání s odpady v době koronavirové epidemie si otevřete v příloze.