[ zpět na Co se chystá v obci Pohoří ]

Co se chystá se v obci Pohoří

Pytlový svoz plastů

Pytlový svoz tříděného odpadu (dům od domu)

Svoz odpadu – plastů –  vždy první pondělí v měsíci.

Další svoz pytlů s plasty v r. 2020 měl proběhnout v pondělí 6. dubna. Z důvodu omezení rizika přenosu případné nákazy bude svoz zajištěn jiným způsobem. Na parkoviště bude přistaven ZELENÝ KONTEJNER označený cedulemi. Do tohoto kontejneru vhazujte POUZE PLASTY V PYTLÍCH a to od pátku 3. dubna do úterý 7. dubna 10:00 hod. Poté bude kontejner odvezen.

Na parkovišti budou tedy 2 kontejnery: 1. - na větve a bio odpad

2. - na plasty v pytlích

Žluté plastové pytle byly dne 2. 12. 2019 dodány do každého rodinného domu v počtu 25 ks dopředu na celý rok 2020 (2 ks pytlů na jeden měsíc pro jednu domácnost – číslo popisné). Další pytle je možné si vyzvednout na Obecním úřadě nebo na sběrném dvoře.

Žluté pytle jsou určeny pouze pro mobilní svoz pracovníkem obce Pohoří. Prosíme, neházejte tyto pytle do kontejnerů na veřejných sběrných místech. Pokud pytle nevyužijete, můžete je vrátit na obecní úřad, na sběrný dvůr, či je dát před plot při obecním svozu plastů.

Jak postupovat při třídění odpadu do pytlů?

Co do žlutého pytle patří:

plastové výrobky z následujících materiálů: PET, PP, PS, PE -LD, PE, HD

vymyté plastové obaly

nápojové kartony

plastové obaly od potravin (sušenek, těstovin, apod.)

plastové sáčky, pytle, nákupní tašky

vymyté kelímky od jogurtů a dalších potravin

pěnový polystyren fólie láhve a kanystry od nápojů, pochutin, kosmetických přípravků apod.

Co do žlutého pytle nepatří:

obalové materiály vrstvené

výrobky z PVC (odpadové trubky, podlahové krytiny apod.)

pěnové materiály (molitan, pryž apod.) kromě pěnového polystyrenu

elektrické kabely

plastové obaly znečištěné chemickými látkami, minerálními oleji apod.

plastové díly s kovovými částicemi

textilie z umělých vláken

Naplněný pytel je nutné zavázat. Pracovník obce provede při přebírání odpadu vizuální kontrolu. Pokud bude obsah pytle jiný, než je stanoveno, nemůže být převzat k dalšímu zpracování.

Plasty je možné odkládat do sběrného dvora a nadále je možné využívat i kontejnery na plasty v obci.

Obecní úřad

[ zpět na Co se chystá v obci Pohoří ]